fbpixelimg

Hudební ceny Vinyla: Arleta + Anki

// KONCERT //

pátek 20. 10.

200,- Kč (na místě)

164,- Kč (v předprodeji)

19:00

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy

Arleta

// RAP //// EXPERIMENTAL //// ALTERNATIVE //

„Český rap zatím čeká na výraznější ženskou stopu, možná ji v následujících letech udělá Arleta se svým experimentálním přístupem k žánru,“ psalo se u příležitosti její nominace na Objev roku 2021. Rapuje od roku 2018, debutovala o pár let později nahrávkou Ability to Damage Plant, a od té doby se stalo mnohé. Její hudba je ponurá a přes svou zastřenost se dokáže zařezávat mimořádně hluboko, pravidelně spolupracuje s rappery jako Fvck_Kvlt nebo Edúv syn. Její třetí EP Sex produkoval David Herzig alias Lotus Wash. Narazíte na ni v nonstopu Kotva na Lazarské, ale i na featu s Hugem Toxxem na jeho desce Mumie. A její stopa je stále hlubší.

Stage time: 20:00

fotka Arleta číslo 0.jpg

Anki

// RAP //// ALTERNATIVE //

„Ze Sudet na Vinohrady,“ rapuje Anki Tran na své první české desce No More Drama, která ale není jen oslavou rapového snu o cestě vzhůru. Je také záznamem jeho vnitřních bojů, které nikdy nekončí a vyrovnávání se s nemožností úplně zapadnout. Vietnamsky rapovaná deska Saigon Stories z roku 2020 slavila nečekaný úspěch mezi expaty, nicméně na No More Drama se Anki rozhodl pro češtinu a vypráví zde příběhy, s nimiž se lze ztotožnit a je jedno, jestli jste vyrůstali v Chebu nebo v centru Prahy. Díky albu byl Anki ve Vinyle zaslouženě nominován na Objev roku 2022.

Stage time: 20:00

fotka Anki číslo 0.jpg

Vinyla

// ALTERNATIVE //// INDIE //// POŘADATEL //

Vinyla je české hudební ocenění, které od roku 2011 oceňuje autory a umělce se svébytnými a novátorskými elementy. Hudební ceny Vinyla jsou udělovány ve třech kategoriích: deska roku, objev roku a počin roku. Při příležitosti udílení cen vychází výroční vinyl v nákladu 100 kusů, který obsahuje skladby nominovaných umělců. Ceny Vinyla produkčně a koordinačně zajišťuje občanské sdružení Goliart, o.s. Hlavním orgánem je Rada ceny Vinyla, čtyřčlenný sbor hudebních publicistů. V radě se každý rok jeden člen obmění. Tento princip má zajistit myšlenkovou kontinuitu a učinit cenu dostatečně dynamickou a otevřenou novým impulzům. Úkolem rady je delegovat porotu a dohlížet průběh udílení cen. Jako porotce (hlasovatel) může být navržen každý aktivní hudební publicista, respektive člověk, který se o českou scénu dlouhodobě zajímá a pomáhá formovat myšlení o hudbě.

fotka Vinyla číslo 0.jpg

Časový harmonogram

19:00Otevření Žižkárny

20:00 Arleta

20:00 Anki

Dovolujeme si upozornit, že časy jsou pouze orientační a mohou se změnit