fbpixelimg

The Conformists / Shadow Show / Tiznao

// KONCERT //

čtvrtek 2. 5.

250,- Kč

19:00

Ve črtvrtek 2.5. se v Budějcích potkají hned dvě turné. Společně přijedou noise rockoví The Conformists ze St. Louis a post-rockoví Tiznao z Barcelony. Doplňí je pak garage rockoví Shadow Show z Detroitu.

TIZNAO

// POST ROCK //

Nyní o 30 % více hlasu. „Nekonečný a frustrující proces přijetí a tejodesismu.“ Velmi důležitý cizinec řekl toto: "Nebudeš věřit, co tihle extravagantní kluci dělají. Sladké a kyselé zároveň, musíš to vychutnat až do konce, abys to ZKUSIL, abys to poznal správně. Spíš bys to nepochopil."

Stage time: 20:00

fotka TIZNAO číslo 0.jpg

Shadow Show

// GARAGE //// POP //// PSYCHEDELIC //

Shadow Show pocházející z Detroitu je nekompromisní power trio, které kombinuje prvky od garážové psychedelie 60. let do moderního pop-artu 21. století. Elegantní a okouzlující hudba vás strhne do frenetických groovů a oslnivých harmonií. Jejich hudba posouvá hranice toho, co může být, a přesto zůstává hluboce zakořeněna v syrovém, nedotknutelném detroitském zvuku.

Stage time: 21:00

fotka Shadow Show číslo 0.jpg
fotka Shadow Show číslo 1.jpg
fotka Shadow Show číslo 2.jpg

The Conformists

// ROCK //// NOISE //// DECONSTRUCTED //

Pamatujete ještě na noise rock? Jednou z líhní týhle hudby byl tzv. americkej středozápad, trojúhelník mezi Chicagem (The Jesus Lizard, Shellac), Minneapolis (AmRep a všechny ty kapely) a St. Louis, kde to muselo být ještě divnější než jinde (Dazzling Killmen, Skin Graft). A právě odsud jsou The Conformists: tahle kapela nehraje jednoduchou hudbu, spíš se dá popsat jako spletitá, plná pastí, falešnejch odboček, vrcholů, který nejsou vrcholy, pocitů úlevy, který přinesou jen další napětí… ale pokud si dáte tu práci, čekají na vás riffy a rytmy, který vnesou do vašeho života světlo. Existujou dlouho, v Evropě nejsou úplně neznámý, mají úplně čerstvou novou desku (Midwestless, vyšlo na labelu Computer Students, nahrál jim to Albini, bude to dobrý!

Stage time: 22:00

fotka The Conformists číslo 0.jpg
fotka The Conformists číslo 1.jpg

Časový harmonogram

19:00Otevření Žižkárny

20:00 TIZNAO

21:00 Shadow Show

22:00 The Conformists

Dovolujeme si upozornit, že časy jsou pouze orientační a mohou se změnit