fbpixelimg

Budějovický Majáles, pondělí

// KONCERT //// FESTIVAL //

pondělí 20. 5.

vstup zdarma

15:00

Moontalks

// POP //// POP-ROCK //// INDIE //// SYNTH //

Moontalks vedou hovory s měsícem od roku 2023. Charakterizují je kytarové vyhrávky, syntetizátorové aranže a basa leptající vše dohromady. Melancholické melodie s říznými riffy doplňuje taneční drum linka a synthwave estetika. Hey Moon, let’s have a talk!

Stage time: 19:00

fotka Moontalks číslo 0.jpg
fotka Moontalks číslo 3.jpg
fotka Moontalks číslo 1.jpg
fotka Moontalks číslo 2.jpg

Jelení Lawyers

// POP //// AKUSTICKÉ //

Sex, drogy a ústavní právo. Sofistikovanější humor, než je zdrávo. Jelení Lawyers jsou dva mladí budějovičtí právníci s kytarou a originálním hudebním výkladem historie a právních předpisů. Fanouškům Edvarda Beneše nedoporučujeme.

Stage time: 20:00

fotka Jelení Lawyers číslo 0.jpg

Bonnie

// PUNK-ROCK //// LÁŽO-PLÁŽO-PUNK //

Kapela Bonnie je sdružení mimořádně nadaných uličníků a floutků z Plzně. V rozestavení kytara, kytára, basa, buben předvádíme nezapomenutelnou show se vším všudy. Disciplíny jako 'Běh pro pivo' nebo 'hod do pohody' nám nejsou cizí. Horko těžko se to popisuje, poněvadž to se prostě musí zažít!

Stage time: 21:00

fotka Bonnie číslo 0.jpg
fotka Bonnie číslo 1.jpg
fotka Bonnie číslo 2.jpg

Batáty

// FUNK //// JAZZ //

Batáty jsou funk-rocková kapela z Českých Budějovic. Bláznivého zpěváka a rytmickou sekci doplňují trubač, pouzoňák a saxofág. Uskupení by se neobešlo bez baskytaristy Samuela, kterého provází bizarní záliba. Tenhle hudební šmírák, má totiž divokou zálibu v bramborách. Tvrdí, že každý jeho baskytarový groove je inspirován jeho sbírkou vzácných brambor, které prý dodávají jejich hudbě ten pravý "fonkey" nádech. Když Batáty vyráží na koncert, Samuel se vždy nejprve podívá do místních potravinových trhů, aby objevil nejlepší místní brambory. Na vystoupení téhle divoké smečky čekej neutichájící groovy, nepochopené vtipy, nahého Lukáše Holého. Odnesete si srdce plné lásky i zloby a možná i recept na jednoduchý bramborový koláč.

Stage time: 22:00

fotka Batáty číslo 0.jpg
fotka Batáty číslo 3.jpg
fotka Batáty číslo 1.jpg
fotka Batáty číslo 4.jpg
fotka Batáty číslo 2.jpg
fotka Batáty číslo 5.jpg

Nastřížená Hráz

// PUNK //// KOMEDIE //

Hudební senzace. Tak by se tomu řeklo, kdyby to bylo dobrý a vůbec úplně něco jinýho. Říká jeden z členů kapely. Hudební ekvivalent smoothie ze syrečků, shnilých jablek a plísně z nohou vám zahraje na nástroje protože to kapely dělaj. Toto hudební těleso už pár let hraje a svůj žánr popisuje jako "něco mezi punkem a p***vinou". Zrovna debutovali se svou první deskou "To je vono Kurvo", která je stejně podprůměrnou produkcí na jakou jsou návštěvníci koncertů zvyklí. Album má už přes padesát tisíc poslechů a slovy kluků "bude na geso mámo".

Stage time: 23:00

fotka Nastřížená Hráz číslo 0.jpg
fotka Nastřížená Hráz číslo 1.jpg

Budějovický Majáles

// POŘADATEL //

Celotýdenní studentský festival plný hudby, divadel, umění a zábavy v ulicích centra Českých Budějovic se vstupem zdarma. Největší neziskový festival v ČR a dost možná největší festival na jihu Čech.

fotka Budějovický Majáles číslo 0.jpg
fotka Budějovický Majáles číslo 1.jpg
fotka Budějovický Majáles číslo 2.jpg

Časový harmonogram

15:00Otevření Žižkárny

19:00 Moontalks

20:00 Jelení Lawyers

21:00 Bonnie

22:00 Batáty

23:00 Nastřížená Hráz

Dovolujeme si upozornit, že časy jsou pouze orientační a mohou se změnit