fbpixelimg

Žíznivá Žižkárna 2024, den 1.

// KONCERT //// DVOUDENNÍ //// FESTIVAL //

pátek 31. 5.

150,- Kč

16:00

🍺 Festival minipivovarů Žíznivá Žižkárna po roce opět v Žižkárně! Čeká nás krásné spojení řemeslného piva z minipivovarů, hudby a spousta zábavy po celý víkend! 📍 Těšit se můžete na piva z českých i zahraničních pivovarů. Budete mít možnost ochutnat piva z pivovarů jako Zichovec, Sibeeria, Nozib, Obora, Hulvát, Březí Koza, Čestmír, Kynšperský zajíc, Clock, Permon, Wittigo, Chroust, Falkon, Habakuk, Haksna, Crazy Clown, Psychovar, Antoš, Axiom, Raven, Louka, Kojetín a další. 🌐 Ze zahraničních pivovarů se těšte na ovocné bomby od pivovarů Funky Fluid a Nepomucen či na belgického krále dezertů legendární višňové pivo Kasteel Rouge. 🎤 NOVINKA letošního roku bude druhá diskusní stage. Těšte se na diskuse se sládky a lidmi z minipivovarů. Dozvíte se také jak se vyznat v druzích piva, s lidmi z chmelařského institutu se pobavíme o odrůdách chmele a s domovařiči se pobavíme o tom, jak si zlatavý mok udělat v domácích podmínkách. Těšte se také na pivní soutěže a hospodský kvíz o ceny. Jak se říká v pivovarském světě „Dej Bůh štěstí“! 🙋‍♂️Těšíme se na vás!

Dan Vertígo

// PÍSNIČKÁŘX //

Dan Vertígo je písničkář aktuálně zakotvený v Holešovicích. Vydal dvě desky, průběžně natáčí klipy a singly. V kotli míchá vlivy autorů jako jsou Mňága, Traband, ZNC, Fixa, Green day i Nirvana. Na koncertě čekejte melodickou smršť, dunivý kopák i bezbřehou slovní improvizaci!

Stage time: 16:00

fotka Dan Vertígo číslo 0.jpg

Chábovi Kanci

// DECHOVKA //

Přijďte si poslechnout mladou dechovkovou kapelu z Českých Budějovic! Tato talentovaná skupina mladých hudebníků přináší čerstvý vítr do tradiční dechové hudby. S jejich energickým vystoupením, originálními aranžemi a radostí ze hry vám zaručeně zvednou náladu. Připravte se na nezapomenutelný zážitek plný skvělé hudby a pozitivní atmosféry. Nenechte si ujít jejich další koncert a zažijte, jak dechovka ožívá v rukou nové generace!

Stage time: 16:45

fotka Chábovi Kanci číslo 0.jpg
fotka Chábovi Kanci číslo 1.jpg

Cold Meat Party

// GARAGE //// INDIE //// NEW-SCHOOL //// LO-FI //

Cold Meat Party je čtyřčlenná new-school garage kapela působící třetím rokem na české indie scéně. Po vydání singlů Cut the Wire, Vacant Lot, více než dvaceti odehraných koncertech a dvou live-sessions nahráli Cold Meat Party své první dlouhohrající album, které vychází v květnu 2024. Kombinace vlivů 2000’s newyorské scény a současného lo-fi kytarového soundu v energické live show vtahuje do vln klubového zvuku a groovy rytmů.

Stage time: 18:00

fotka Cold Meat Party číslo 0.jpg
fotka Cold Meat Party číslo 1.jpg
fotka Cold Meat Party číslo 2.jpg

Volant

// ROCK //// SKA-PUNK //

Ošklivou lest potřebovala pardubická kapela Volant k tomu, aby se před čtrnácti lety, několik chvil po svém regulérním založení, definitivně stala punkovým tělesem. Bylo to na festivalu plném anarchisticky laděných návštěvníků a z nevole publika se vylhala tím, že svůj první hit „Sněženky a bledule“ uvedla jako nikdy nevydanou skladbu od Sex Pistols. Od té doby se to s Volantem táhne, přestože se svým pojetím spíše otírá o tvorbu písničkových kapel.

Stage time: 19:30

fotka Volant číslo 0.jpg
fotka Volant číslo 1.jpg
fotka Volant číslo 2.jpg

The Atavists

// BLUES //// STONER ROCK //// SURF-ROCK //

The Atavists jsou česká rocková kapela ovlivněná styly surf a stoner. Vznikli na konci roku 2014 a rychle si našli své místo na české hudební scéně, zejména díky svým energickým živým vystoupením. Středobodem nezaměnitelného zvuku The Atavists je frontman, kytarista a hlavní songwriter Adam Krofian se svým barytonem v hrdle a ničivými kytarovými linkami. Oporou mu jsou ječící zvuk elektrických varhan a syntetizátoru a tvrdá rytmická sekce. The Atavists si zajistili místo ve finále mezinárodní bitvy kapel GBOB v Berlíně. Následovala řada vystoupení na významných českých hudebních festivalech a také předskakování slavným norským rockerům Kvelertak.

Stage time: 21:00

fotka The Atavists číslo 0.jpg
fotka The Atavists číslo 3.jpg
fotka The Atavists číslo 1.jpg
fotka The Atavists číslo 2.jpg

Časový harmonogram

16:00Otevření Žižkárny

16:00 Dan Vertígo

16:45 Chábovi Kanci

18:00 Cold Meat Party

19:30 Volant

21:00 The Atavists

Dovolujeme si upozornit, že časy jsou pouze orientační a mohou se změnit