fbpixelimg

Žíznivá Žižkárna 2024, den 2.

// KONCERT //// DVOUDENNÍ //// FESTIVAL //

sobota 1. 6.

150,- Kč

13:00

🍺 Festival minipivovarů Žíznivá Žižkárna po roce opět v Žižkárně! Čeká nás krásné spojení řemeslného piva z minipivovarů, hudby a spousta zábavy po celý víkend! 📍 Těšit se můžete na piva z českých i zahraničních pivovarů. Budete mít možnost ochutnat piva z pivovarů jako Zichovec, Sibeeria, Nozib, Obora, Hulvát, Březí Koza, Čestmír, Kynšperský zajíc, Clock, Permon, Wittigo, Chroust, Falkon, Habakuk, Haksna, Crazy Clown, Psychovar, Antoš, Axiom, Raven, Louka, Kojetín a další. 🌐 Ze zahraničních pivovarů se těšte na ovocné bomby od pivovarů Funky Fluid a Nepomucen či na belgického krále dezertů legendární višňové pivo Kasteel Rouge. 🎤 NOVINKA letošního roku bude druhá diskusní stage. Těšte se na diskuse se sládky a lidmi z minipivovarů. Dozvíte se také jak se vyznat v druzích piva, s lidmi z chmelařského institutu se pobavíme o odrůdách chmele a s domovařiči se pobavíme o tom, jak si zlatavý mok udělat v domácích podmínkách. Těšte se také na pivní soutěže a hospodský kvíz o ceny. 🧸V sobotu 1.6. je navíc DĚTSKÝ DEN, takže jsme mysleli i na vaše ratolesti. Děti si můžou pohrát na největším pískovišti ve městě, účastnit se soutěží věnovaných přímo pro ně a zaskotačit si s klaunem nebo si užít divadlo. Jak se říká v pivovarském světě „Dej Bůh štěstí“! 🙋‍♂️Těšíme se na vás!

Tom Vern

// PÍSNIČKÁŘX //

... je zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista z České republiky. Jeho hudba prolíná žánry a osobitý zpěv dodává jeho tvorbě jedinečnost. S lehkostí dokáže propojovat různé styly a se stejnou lehkostí vypráví příběhy, které jsou často emocionálně katarzní. Příběhy o řešení vnitřních dilemat a protichůdných pocitů v lidském životě.

Stage time: 13:00

fotka Tom Vern číslo 0.jpg
fotka Tom Vern číslo 1.jpg
fotka Tom Vern číslo 2.jpg

Larva

// FUNK //// BLUES //// BIGBEAT //// SKA //

Českobudějovická big-beat/blues/ska/funková kapela, která válcuje pódia. Z jejich tvorby čiší energie a radost z hudby. Kapela má za sebou mnoho významných projektů, jako například opakovaně předkapela skupiny Kollerband, vystoupení na mnoha festivalech a významných akcích jak v Jih. kraji tak v Praze. Kapela se pyšní dvěma krásnými, sympatickými a hlavně nadanými dámami - zpěvačkou a bubenicí. Kapela, která je plná energie, radosti a vášně, složená z osobností budějovické hudební scény, se opět chystá rozehřát vaše srdce a rozhýbat boky.

Stage time: 15:00

fotka Larva číslo 0.jpg

Dříwí v Lese

// PUNK-ROCK //// POP-ROCK //

Pětirozměrná bojová formace ze srdce jižních Čech, jež bez bázně a hany servíruje obecenstvu požehnanou porci rock'n'popu a činí tak každý večer naprosto jedinečným. 🎸 Záminkou odborné činnosti tohoto kvintetu se stala vize vdechnout život jak duším jednotlivých členů, tak i budějovické (hudební) scéně. 🔥 Nalaďte se na vystoupení poslechem jedné z mnoha hitovek, prvního singlu Rádiohit, a poté v hledišti vstřebejte libý zvuk saxofonu a mnoha dalších nástrojů.

Stage time: 16:30

fotka Dříwí v Lese číslo 0.jpg
fotka Dříwí v Lese číslo 1.jpg
fotka Dříwí v Lese číslo 2.jpg

MMNK

// METAL //// ROCK //// EXPERIMENTAL //// ALTERNATIVE //// NOISE //// ART ROCK //// MATH ROCK //// PROG //// POSTHARDCORE //// ALT ROCK //

MMNK je partička ulítlých floutků, kteří se sjednotili v roce 2019. Všichni členové se tehdy znali už delší dobu a často spolu účinkovali v jiných kapelách. První koncert proběhl na narozeninách legendární Helmutovy Stříkačky v Mohelnu. Kapela se následně jala brousit svůj nevybíravý hudební jazyk a ostrovtip ve zkušebně, než zčistajasna přilítla na pódium a všem utřela nos svým dráždivým šarmem.

Stage time: 18:00

fotka MMNK číslo 0.jpg
fotka MMNK číslo 3.jpg
fotka MMNK číslo 1.jpg
fotka MMNK číslo 4.jpg
fotka MMNK číslo 2.jpg

B1nary

// POP //// POP-ROCK //// INDIE //

Revoluční, vibrující fresh sound mladé, české kapely B1NARY následuje flow současného světového indie popu a pop rocku. Kapela hraje svou vlastní, originální tvorbu s texty v Aj. Zvonivý, mohutný vokál s úchvatnými výškami zpěváka a klavíristy Manuela Dzingela, barvitá a kreativní kytara Ondry Vozába, bicí zkušeného bubeníka Karla Broma a hutný support sound basskytarysty Samuela Šuby jsou kombinací vytvářející chytlavé souznění a fresh vibe a zážitek z vystoupení těchto mladých top talentů z Východních Čech vás bude bavit!

Stage time: 19:30

fotka B1nary číslo 0.jpg
fotka B1nary číslo 1.jpg

Wyfe

// POP //// ALTERNATIVE //// INDIE //

Wyfe, popová kapela z Prahy, se dala dohromady během lockdownu v roce 2020 – všichni členové jsou zkušení hudebníci, kteří za sebou mají už několik kapel. Právě z letitých zkušeností čerpají Wyfe ve své společné tvorbě, která odkazuje na kytarové kapely z počátku milénia, ale přináší do nich současnou produkci. Stihli vydat desku Good Times a singly jako Death, High a Beaufort.

Stage time: 21:00

fotka Wyfe číslo 0.jpg
fotka Wyfe číslo 3.jpg
fotka Wyfe číslo 1.jpg
fotka Wyfe číslo 4.jpg
fotka Wyfe číslo 2.jpg

Časový harmonogram

13:00Otevření Žižkárny

13:00 Tom Vern

15:00 Larva

16:30 Dříwí v Lese

18:00 MMNK

19:30 B1nary

21:00 Wyfe

Dovolujeme si upozornit, že časy jsou pouze orientační a mohou se změnit