fbpixelimg

Budějovický Majáles & České Budějovice 2028: Za hranice hudby

// KONCERT //// WORKSHOP //// PŘEDNÁŠKA //// FESTIVAL //// PARTY //

úterý 21. 5.

vstup zdarma

15:00

Za hranice hudby je projekt Českých Budějovic - Evropského hlavního města kultury 2028. Jeho cílem do roku 2028 je provázání nezávislých hudebních scén ze sousedních zemí (Rakousko, Německo, Slovensko) pomocí vystoupení, databáze festivalů a klubů i umělců, vydání průvodce pro hudebníky a hudební profesionály po daných regionech. V rámci Budějovického majálesu proběhne pilotní výstup, který bude složený z diskuzní/workshopové části a večerních koncertů českých a rakouských interpretů.

Budějovický Majáles

// POŘADATEL //

Celotýdenní studentský festival plný hudby, divadel, umění a zábavy v ulicích centra Českých Budějovic se vstupem zdarma. Největší neziskový festival v ČR a dost možná největší festival na jihu Čech.

fotka Budějovický Majáles číslo 0.jpg
fotka Budějovický Majáles číslo 1.jpg
fotka Budějovický Majáles číslo 2.jpg

Budějovice 2028

// POŘADATEL //

fotka Budějovice 2028 číslo 0.jpg
fotka Budějovice 2028 číslo 1.jpg
fotka Budějovice 2028 číslo 2.jpg

The Zew

// ALTERNATIVE //// INDIE //

Vídeňský hudební projekt, který se nese na nebeských tónech kytarových efektů a outsiderského folku, co saturuje témata nejistot a sebepoznávání. THE ZEW můžete znát z koncertu s Nichi Mlebom nebo festivalu KLANG

Stage time: 19:45

fotka The Zew číslo 0.jpg

Katastr

// ELECTRO //// ALTERNATIVE //

Dva dnes už skoro (ne věkem) veteráni, dokonale srostlí s košatou táborskou scénou, Tygr (C, Waawe, Free Dim Festival) a Sváča (Please the Trees, SLUT), se inspirovali elektronikou a ambientem devadesátek stejně jako sedmdesátkovým krautrockem a psychedelií a vydali se vstříc dalšímu hlukovému dobrodružství. Jestli na české scéně doposud chyběla kapela, která by důsledně vytěžovala hudební estetiku minimalistického crossoveru analogových syntezátorů a tepajících živých bicích, Katastr tuhle pozici obsadil a funguje skvěle naživo i z nahrávky. Jejich debut Hausnumero, stejně jako další dvouskladbovou emisi Pigamoto, nahrál a smíchal Amák v Golden Hive studiu. Totální esence bratrství a táborství.

Stage time: 21:00

fotka Katastr číslo 0.jpg

Časový harmonogram

15:00Otevření Žižkárny

19:45 The Zew

21:00 Katastr

Dovolujeme si upozornit, že časy jsou pouze orientační a mohou se změnit